:: اپلیکیشن آی‌مپ؛ نقشه‌ای ایرانی برای کاربران ایرانی

تیر ۲۱م, ۱۳۹۴

روزانه شهر‌ها بزرگ‌تر و پرجمعیت‌تر می‌شوند و در نتیجه سفر‌های درون شهری نیز با سختی‌های زیادی رو به رو می‌شود و اگر شما با یک شهر زیاد آشنا نباشید، امکان سردرگم شدنتان بسیار افزایش می‌یابد و با وجود اینکه می‌توانید از تابلو‌ها و یا افراد مختلف کمک بگیرید، اما بهترین روش استفاده از اپلیکیشن‌های موقعیت یابی است که یکی از محبوب‌ترین و شاید بهترین این نوع اپلیکیشن‌ها ساخته دست گوگل با نام گوگل مپس (maps) است. البته این سرویس نیز مشکلاتی دارد که از آن جمله می‌توان به نیاز همیشگی به اینترنت اشاره کرد و برای استفاده از اصلی‌ترین قابلیت‌های نقشه می‌بایست آنلاین باشید اما اپلیکیشن‌هایی نیز وجود دارند که به صورت آفلاین می‌‌توانند شما را تا محل مورد نظر هدایت کنند که برنامه سایجیک بهترین مثال برای این نوع اپلیکیشن‌ها است.

imap-logo

اما همان طور که می‌دانید تمام این نقشه‌ها خارجی هستند. پس چه بهتر که اپلیکیشن‌های ایرانی نیز بتوانند توان رقابت با نمونه‌های خارجی را داشته باشند و کاربران به سراغ چنین برنامه‌هایی بروند. اپلیکیشن آی‌مپ یکی از این نوع برنامه‌هاست که شاید بتواند رقیبی برای گوگل مپس محسوب شود (البته شاید!). این برنامه قابلیت‌های زیادی دارد و افراد از طریق آن می‌‌توانند موقعیت فعلی خود را مشاهده کنند، مسیریابی نمایند و… که تمام این قابلیت‌ها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرند اما اگر امکانات بیشتری را نیز بخواهید آی‌مپ قادر به پاسخگویی آن‌هاست اما می‌بایست کمی دهانه جیب خود را باز کنید. چون اغلب چنین قابلیت‌هایی پولی هستند (با پرداخت درون برنامه‌ای) و شما می‌بایست مبلغ مربوط به سرویس مورد نظر را به حساب کافه بازار واریز نمایید تا در نهایت بتوانید به قابلیت مورد نظر دسترسی داشته باشید.

برای استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید از طریق لینک زیر وارد عمل شوید:

bazar-logo

بعد از دانلود و نصب این برنامه، صفحه‌ای در مقابل شما قرار خواهد گرفت که آموزش استفاده از برنامه را نمایش می‌دهد و از طریق آن می‌توانید اطلاعات زیادی در خصوص شیوه فعالیت برنامه به دست آورید و ما نیز پیشنهاد می‌کنیم که این صفحات را به خوبی مطالعه نمایید زیرا رابط کاربری برنامه چندان که باید واضح و ساده نیست و ممکن است اگر نکات ابتدایی را مطالعه نکنید، درون برنامه دچار سردرگمی شوید.

Screenshot_2015-07-09-15-24-30

البته برای موقعیت یابی دقیق می‌بایست که GPS گوشی خود را روشن کنید و در صورت خاموش بودن نیز برنامه با کمک یک هشدار، روشن کردن GPS را به شما یادآوری خواهد کرد.

Screenshot_2015-07-09-15-26-08

برنامه هم به صورت آفلاین و هم به صورت آنلاین قابل استفاده است که البته نسخه آفلاین قابلیت‌های به نسبت کمتری دارد. برای آفلاین کردن برنامه نیز می‌توانید از طریق آیکون دایره‌ای شکل پایین برنامه وارد عمل شوید.

Screenshot_2015-07-09-15-40-27

بعد از زمانی که برنامه توانست موقعیت شما را بیابد، می‌توانید بر روی مکانی که می‌خواهید بروید، انگشت خود را نگهدارید و با لمس کردن گزینه “مسیریابی به اینجا” مسیر حرکت به سمت محل مورد نظر را بیابید و البته در این صورت سرعت حرکت شما و قابلیت‌های دیگری نیز نمایش داده خواهند شد که شاید برای برخی کاربردی باشند.

Screenshot_2015-07-09-15-55-21

اگر رو راست باشیم، استفاده از نمونه‌های خارجی سادگی بیشتری نسبت به آی‌مپ دارد و شاید کاربر بسیار بیشتر و بهتر بتواند با برنامه‌ای نظیر سایجیک خو بگیرد و این موضوع کمی در آی‌مپ ناراحت کننده است. رابط کاربری چندان جذاب نیست و به نظر می‌رسد که توسعه دهندگان آن باید از لحاظ ظاهری نیز برنامه خود را ارتقا دهند. در کنار این موارد پولی بودن برنامه نیز یکی از بخش‌هایی است که شاید کاربران را به سوی اپلیکیشن‌های خارجی مشابه بکشاند. زیرا برنامه‌ای نظیر گوگل مپس به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

Screenshot_2015-07-09-15-30-38


منبع مطلب: اپلیکیشن آی‌مپ؛ نقشه‌ای ایرانی برای کاربران ایرانی

دسته مربوطه: اخبار آی تی