:: دوچرخه دایناسوری T-Rex را تماشا کنید!

تیر ۲۴م, ۱۳۹۴

 


t-rex bike itresan (1)یک صنعت‌گر اهل شهر یوجین در ایالت اورگن ایالات متحده، نوعی دوچرخه دست ساز غول پیکر با طرح اسکلت دایناسور تی‌رکس به ارتفاع ۲۵۹ و طول ۳۶۶ سانتی‌متر ساخته و در سایت Craigsalist  در معرض فروش قرار داده است. سازنده این محصول می‌گوید:

این وسیله که Sue نام دارد فقط برای سرگرمی افراد خاص ساخته نشده و هرکسی می‌تواند یکی از این اسکلت‌های دو مترونیمی را بخرد و مانند یک دوچرخه معمولی سوارش شود! کنترل این دوچرخه کمی مشکل است اما با این حال اطمینان داشته باشید که در ازدحام جمعیت هم به کسی آسیب نمی‌رسانید؛ چون به اندازه کافی توجه همه را به خود جلب می‌کنید!


t-rex bike itresan (3)
شاسی این دوچرخه جالب از آلیاژ فولاد و کروم ساخته و با الگوی خاصی رنگ آمیزی شده است. قسمت روکش آن هم که به شکل اسکلت در آمده، از جنس فوم است و به دلیل ساختار نرم و لطیف آن نیاز به مراقبت و احتمالا تعمیرات دوره‌ای دارد. سر این دایناسور، درست همانند یک عروسک خیمه شب بازی، با سیم‌هایی که به فرمان دوچرخه متصل شده کنترل می‌شود و فرمان هم دقیقا به شکل یک افسار ساخته شده تا تصویری واقعی از عملکرد آن را در ذهن به وجود آورد.

این اولین باری نیست که یک دوچرخه به شکل دایناسور را می‌بینیم. در فستیوال دوچرخه Bristoll در سال ۲۰۱۳، یک طراح نروژی به نام Mrrkus Moestue، دوچرخه‌ای به شکل دایناسور Stegosaurus ساخته بود.

t-rex bike itresan (2)نام این دوچرخه (Sue)، برگرفته از نام یک دایناسور تی‌رکس مشهور موزه تاریخ طبیعی شیکاگو و سالمترین تی‌رکس یافت شده تاکنون است. همچنین گفته شده که اختلاف قانونی میان دولت و یابنده Sue در نهایت منجر به توقیف این تی‌رکس و زندانی شدن یابنده شده بود؛ اما در مورد این ورژن از Sue چنین مشکلی وجود ندارد و هر کسی می‌تواند یکی از آنها را برای خودش داشته باشد!

نوشته دوچرخه دایناسوری T-Rex را تماشا کنید! اولین بار در ITResan | اخبار و مقالات داغ آی تی پدیدار شد.


منبع: دوچرخه دایناسوری T-Rex را تماشا کنید!

دسته مربوطه: اخبار آی تی

برچسب‌ها, , , , , , , ,