:: سیستم مدیریت محتوا

سیستم مدیریت محتوا فناوران آریا (سایت ایران) با نام تجاری EZICMS يک نرم افزار ايجاد و مديريت وب سايت با قابليتهاي بسيار گسترده مي باشد. کاربران بدون نياز به تخصص ، به راحتي در مدت زمان بسيار کوتاه قادر خواهند بود سايت مورد نظر خود را کاملا پويا و قدرتمند در تمام ساعات شبانه روز مديريت نمايند. اين نرم افزار به گونه اي طراحي شده است که مدير سايت را (تنها با داشتن اطلاعات در حد تايپ) قادر خواهد ساخت کليه نيازهاي خود شامل گرافيک ، چيدمان صفحه ، دسته بندي و مديريت اطلاعات ، مديريت اسناد و محتواي سايت خود را ، با توجه به سليقه خود ، بي نياز از هرگونه ابزار و تخصصي خاص ، در کوتاهترين زمان ممکن توليد و مديريت نمايد.   سیستم مدیریت محتوای فناوران آریا (سایت ایران) مناسب جهت تولید و توسعه انواع سامانه‌های اطلاع رسانی بزرگ و پورتال‌های مدل تجاری و سازمانی می‌باشد. از ویژگی‌های شاخص این سیستم، هسته کنترل کننده مرکزی آن است که امکان تولید، توسعه و مدیریت بخشهای مختلف و متناسب با نیازهای یک پایگاه را فراهم می‌نماید. سیستم مدیریت محتوای فناوران آریا (سایت ایران) به طور کلی یک زیرساخت تولید و مدیریت پورتال است که بستر مناسبی برای اجرای پروژه‌های پورتال‌های اینترنتی و درون سازمانی فراهم می‌آورد. این سیستم هم اکنون در سه نسخه استاندارد، سازمانی و اختصاصی به بازار عرضه می‌گردد.  

:: مزاياي ايجاد يك وب سايت از طريق سيستمهاي مديريت محتوي

:: مديريت كاربران

با CMS: مديريت كابران و تعيين سطوح دسترسي در كل سايت به صورت جامع و توسط سيستم صورت مي گيرد. بدون CMS: ايجاد مديريت كاربران به عهده توليد كننده است. كاربران براي ورود به بخشهاي مختلف سايت بايد درجاهاي مختلف اعتبار سنجي شوند.

:: گسترش پذيري

با CMS: براي توسعه اطلاعاتي درCMSنياز به تغييرات بنيادي در سيستم نمي باشد و از اين رو كم هزينه است. بدون CMS: توسعه بخشهاي مختلف و تغييرات در محتواي سايت زمانگير و پر هزينه است.

:: ايجاد صفحات جديد

با CMS: تمامي صفحات جديد برپايه پيش فرض هايي كه از قبل تعريف شده اند ايجاد و تمامي لينك ها به طور خودكار بروز رساني مي شود. اين فرآيند به طور كامل قابل بازرسي مجدد مي باشد. بدون CMS: تمامي صفحات با استفاده از صفحات قبل ايجاد مي گردد. نقشه سايت و تمامي لينكها بايد به طوردستي بروزرساني گردند.  

:: طبقه بندي اطلاعات

با CMS: اطلاعات توسط يك روش واحد طبقه بندي و در دسترس مشاهده كنندگان قرار مي گيرد. بدون CMS: طبقه بندي اطلاعات توسط كاربر صورت مي گيرد و به ازاي تغيير در طبقه بندي، تغييرات در حجم زيادي صورت مي گيرد.

:: جستجو

با CMS: جستجو در محتوي سايت به دليل رعايت قالب ها، نمايه سازي صفحات در زمان ايجاد سريع و كارا است. و از يك مكانيزم عمومي براي جستجو در كل سايت استفاده مي شود. بدون CMS: روالهاي جستجو در بخش هاي مختلف متفاوت است. وظيفه نمايه سازي و ايجاد تسهيلات لازم براي جستجو در يك بخش به صورت دستي صورت مي گيرد.

:: يكنواختي و يكساني محتوي

با CMS: الگوها از محتويات سايت مجزا مي باشند و در نتيجه به طور يكسان و يكنواخت قابل بكارگيري هستند. بدون CMS: محتوي و الگوهاي نمايش به طور كامل آميخته هستند و در نتيجه تغييرات در سايت را با مشكل روبرو مي سازند.

:: تغيير قالب نمايشي سايت

با CMS: به دليل جدا بودن محتوي از الگوها و قالب هاي نمايش به سادگي مي توان ظاهر سايت را تغيير داد. بدون CMS: به دليل يكپارچگي محتوي و قالب هاي نمايشي، تغيير ظاهر سايت به محتوي سايت نيز مرتبط مي گردد.

:: فرآيند جريان كار

با CMS: موتور جريان كارCMSبا اجراي خودكار فرآيند انتشار محتوي و ضبط تمامي عمليات جهت وارسي وبازرسي مجدد در مراحل مختلف، پس از تاييد نهايي محتوي به صورت خودكار منتشر مي شوند. بدون CMS: جريان كار عموما توسطemailبه صورت دوره هاي خاص مشخص مي شودEmailها به افرادمختلف سازمان ارسال مي شوند و در نتيجه با تاييد نهايي محتوي به صورت دستي منتشر مي شوند.

:: زمان انتشار

با CMS: محتوي به سرعت و پس از تاييد به صورت خودكار منتشر مي شود. بدون CMS: محتوي در زمانهايي كه مدير سايت در دسترس باشد بروز رساني مي گردند. چند روز براي رفع خطا ها و پيكر بندي مجدد صرف مي گردد.

:: شواهد حقوقي

با CMS: شواهد تغيير و يا انتشار اطلاعات بطور خودكار توسط سيستم ضبط مي شود. بدون CMS: جمع آوري شواهد و ضبط آنها از وظايف افراد است. تغييرات به صورت دستي و ايجاد log از محتوي به سختي و به صورت دستي تهيه مي شود.